14. Vyznačte místo do mapy

 1. Neprůchodný úsek mezi Kauflandem a VŠEM - chodník končí v blátě a VŠEM si nedávno navíc svůj areál bohužel oplotil
 2. Přechod pro chodce by se hodil spíše na druhé straně křižovatky, kde většina lidí chodí. Zde ho skoro nikdo nepoužívá.
 3. Chybějící chodník - nutnost jít ve vozovce
 4. Po dešti blátivá cesta do Prokopského údolí. Není třeba asfaltovat, ale například prava štěrkem by se hodila.
 5. Stezka v jednom místě pro kočárky / cyklisty prakticky neschůdná
 6. Namísto velkorysé široké asfaltové silnice bych část prostoru vyčlenil pro chodce / cyklisty
 7. chybějící přechod pro chodce
 8. V zimě velmi, velmi nebezpečné, když nasněží nebo je náledí. Mezi zdí a domem asfaltová cesta má velký sklon do strany. Nedá se po ní přejít, chodí se po trávníku.
 9. Podchod pod Jeremiášovou vypadá jako z hororu a okolí je zarostlé, což nepůsobí moc bezpečně.
 10. pomohlo by propojit tyto ulice, aspoň pro pěší
 11. V zimě neschůdné, díky šikmé ploše chodníku
 12. Frekventovaná nezpevněná stezka
 13. Zde chybí přechod, aby se dalo jít z Bucharovy na Pekařskou
 14. Za tmy špatně viditelný přechod pro chodce
 15. Nebezpečné místo
 16. Rozbodně nám nezavádějte BUS našeho minisídliště mezi Raichlovou a Karla Kryla, stačí že touto spojkou si řada aut zkracuje cestu do Řeporyj a tato klidová zóna se 30 km omezením rychlosti už vůbec není klidová zóna!
 17. Most
 18. Sídliště je plné nepojizdnych automobilu,firemních nákladových vozu a dodávek.
 19. Na tomto úseku velmi chybí veřejné osvětlení podél chodníku !! Prosím co nejdříve dodělat..
 20. Prostranství u výstupu z metra Hůrka, hnus, smrad, špína, bezdomovci, vajgly atd. Vše celoročně přehlížené. Městská policie neřeší ani parkování na chodníku. Ve vyznačeném místě je chodník, který navazuje za komunikací dál. Bohužel většinou je zde auto. Proč o kousek dál bylo možné v ul. Volutová stanovit jednosměrný provoz a zde to nejde nebo se nechce? Zkrátka tato lokalita je jeden velký nepořádek, kousek od radnice. A co třeba okolí kontejnerů? Pěkné?
 21. parkování
 22. Uvítal lepší přístup k retenční nádrži Asuán a tím i lepší návaznost na Prokopské údolí, hlavně s kočárkem. Je tam přístup od ulice K sopce, ale cesta je nezpevněná a po dešti je tam velké bahno a louže.
 23. Uvítal lepší přístup k retenční nádrži Asuán a tím i lepší návaznost na Prokopské údolí, hlavně s kočárkem. Je tam přístup od kruhového objezdu u Galerie Butovice, který je udělaný z panelů, ale ty jsou ve velmi špatném stavu, jsou propadlé, polámané a občas mezi sebou mají velký výškový rozdíl, s kočárkem i na kole je tam velmi obtížné jet.
 24. Byl bych rád za lepší přístup z Nových Butovic na Vidoule, hlavně s kočárkem, většinou lidé využívají ulici Pekařská, která je z větší části udělána z panelů, které jsou ve špatném stavu a cesta s kočárkem není vůbec příjemná.
 25. Vice zpřístupnit a udržovat jako parčík zatravněný prostor na tubusem metra z Lužin na Hůrku.
 26. Nerozumím, proč ráno ve školní dny hlídkují strážníci kvůli dětem u přechodu přes Tlumačovskou ul. (Two Towers), a nikoli o pár metrů výše u přechodu přes Janského, která je frekventovanější.
 27. Celkově jsem spokojená. Zaměřila bych se postupně na opravy chodníků, nejenom látání děr, nebo opravy nejhorších částí. Např. chodník vedoucí sídlištěm kolem stadionu Sokol Stodůlky a kolem pramene Prokopského potoka
 28. Naprosto silene parkovani kazdy vsedni den po 18 hodine. Jiz jsem tahla autosedacku s miminkem a tasky s nakuoem az ze Stodulek a to ne jednou. Dale nedodrzovani nocniho klidu v okoli restautace Bernard. Ted je naprosty klid diky lockdownu,ale predevsim v lete, je to nesnesitelne.
 29. Dětské hřiště jinde položené kvuli bezpečí dětí a ne 3 metry od vodní nadrže( rybníka) a prořezání křovin kolem rybníka - není videt z vozidla a naopak chodci špatně vidi vozidla co jezdí po hlavní silnici když chtějí přecházet atd..
 30. Kde je nějaký chodník a přechod k autobusové zastávce?
 31. Směrem ze Třebonic ke hřbitovu a dál se chodí po silnici bez krajnice a je tam velký provoz. Aktuálně čím dál větší koncentrace chodců.
 32. Více odpadkových košů
 33. Výstavba nadchodu nebo podchodu
 34. Tady by to chtělo nahradit světelnou křižovatku kruhovým objezdem. Významně by to přispělo plynulosti dopravy vzhledem k nerovnoměrnému vytížení jednotlivých směrů. V každé části dne jsou různé a tak je nastavení semaforu nevyhovující a zbytečné dochází k omezení plynulosti provozu.
 35. Cele Trebonice je to katastrofa opravdu hnus
 36. Zahrazení vychozené cesty ze sídliště směrem k úřadu (na úrovni ČSOB či nástupní plochy hasičů) plůtkem a keři považuji za zbytečné, lepší řešení by bylo naopak cestičku vydláždit, na zeleni by to výrazně neubralo, stejně tam vždy cestička byla a pro chodce prostě dává smysl
 37. KANALIZACE!!!
 38. nelibi se mi planovana vystavba zbytku Slunecniho namesti, misto domu by tam mel byt park, ktery propoji Centralni park s radnici prijemnou prochazkou se stromy a zahony a detskym hristem treba. Take se mi nelibi, ze se bude stavet mrakodrap u metra Nove Butovice na miste, kde se absolutne nevejde a nehodi se.
 39. Je pravda, že je zde plánována výstavba a přijdeme o travnatou plochu?
 40. Jde o rozšíření stávajícho chodníku. Jedná se o chodník na severní straně Jeremiášovy ulice mezi křižovatkami Oistrachova a Holýšovská. Chodník je velmi úzký, stačilo by ho rozšířit kupř. o 0,5 metru na každé straně. Jezdíme zde někdy na kole s 9-ti letou dcerou-špatně se vyhýbá chodcům. Do budoucna by šlo rozšířit na cyklostezku, anebo zde kupř. vybudovat delší in-line dráhu až ke křižovatce s Mukařovského.
 41. auta parkující těsně před přechody představují velké nebezpečí pro chodce
 42. zakázat vjezd velkých nákladních vozů a to i zásobování, dořešit odkládání nepojízdných vozidel a vraků, dořešit parkování hlavně mimopražských vozidel
 43. Dlažba v okolí metra Lužiny. Jiz několikrát byla opravována, ale stále je rozbitá, vikla se a vytváří nerovnosti.
 44. Šikmý a prasklý chodník.
 45. Šikmý chodník, znemožňuje jizdu s kočárkem a vozíkem.
 46. Tahle lávka už má toho dost za sebou.
 47. Dodělat na chodníku mezi rezidencí Towers a lávkou (spojující V.Ohradu a Lužiny) přes Jeremiášovun veřejné osvětlení. Pokud vím (přímo odpověď od p. Starosty), mělo být hotovo na podzim 2020, hotovo ale není.
 48. Oprava střechy zastávky Bašteckého
 49. Chybějící chodník k zastávce Červeňánského
 50. Chybí chodník mezi schodištěm od zastávky Malá Ohrada a ulicí Podohradská, v současné době je průchod velmi omezen barierou s nápisem Soukromý pozemek. Tato cesta je obyvateli sídliště Velká Ohrada využívána k dosažení zastávky Archeologická.
 51. Dodělání parku, nějaké hřiště na míčové sporty.
 52. Vyznačená cestička z Centrálu ke Slunečnímu náměstí by zasloužila vydláždit a schody, které potom vedou nahoru na náměstí, jsou dlouhé a nízké, což je nepříjemné.
 53. projit zde k Jáchymovské ulici
 54. Revitalizace náměstí s více prvky zeleně
 55. Obava z budoucich staveb, co jsou pravdepodobne v planu. Hodne novych bytu a lidi, malo parkovani, malo mista ve skolach a kurzech, ubude zelen, nic neprinese dane lokalite, ba naopak, z doslechu mozna kvuli teto soukrome stavbe dokonce zavrene metro od Luziny na Zlicin a zpet na nekolik let
 56. viz predchozi body
 57. Například ulice k Sopce z malé ohrady až ke galerii Nové butovice by si zasloužila kompletní revitalizaci a přidat odpadkové koše.
 58. Lepší využití prostoru pod ulici jeremiášova cestou do parku. Také by nebyla od věci zpevněná cesta.
 59. Zpevnění cesty od parku dalajka směrem na Řeporyje. Cesta je poměrně hodně frekventovaná a jenom trochu naprší, tak je tam blativa spoušť.
 60. Chybí slušná bezbariérová přístupová cesta k retenční nádrží Asuán např. pro rodiče s kočárky, část cyklotrasy ře-hl od inline dráhy Galerie Nové Butovice dolů je v dezolátním stavu, panely se rozpadají a bortí, druhá část k ulici K Sopce, je kamenitá a úzká s velkým provozem cyklistů
 61. Chybí slušná bezbariérová přístupová cesta k retenční nádrží Asuán např. pro rodiče s kočárky, část cyklotrasy ře-hl od inline dráhy Galerie Nové Butovice dolů je v dezolátním stavu, panely se rozpadají a bortí, druhá část k ulici K Sopce, je kamenitá a úzká s velkým provozem cyklistů
 62. 1.Chybí slušná bezbariérová přístupová cesta k retenční nádrží Asuán např. pro rodiče s kočárky, stavu, panely se rozpadají a bortí, neudržovaná křoviska, nepořádek
 63. Prostor před Gymnasiem J. Heyrovského není osvětlen, za tmy se necítím bezpečně. Dlažba je rozpukaná, vyviklané dlaždice, sakury neošetřované (1 chybí i s mřížkou v chodníku - nebezpečí úrazu), okrasné ochrany kolem kmenů byly odstraněny - proč? Cesta za domy Petržílkova 40 -56 propadlá a rozpukaná dlažba. Zvýšit četnost vyvážení odpadkových košů, zejména v jarních a letních měsících.
 64. Chybí parkovací místa
 65. propadává se chodník.
 66. Nejsem priznivcem dalsi vystavby. Ani tady, ani vezaku na Luka. Zastavam zachovani zelene, zde konkretne by se hodilo prodlouzit central park nejakou peknou aleji, vodnimi prvky, kde by odpocinuli radi jak dospeli tak deti.
 67. Není dokončen chodník okolo parku před Kauflandem. Možná by nebylo špatné udělat tam parkoviště pro nástup do parku.
 68. Na vyznacenem miste jou umisteny kontejnery na trideny odpad, u kterych byva casto neporadek a pokud mam dat prednost z prava,neni prez ne dobre videt! Na dalsi vyznacenem miste ....Prokopsky potok.....by dle meho nazoru byla potreba provest dokonale vycisteni potoka od nanosu bahna a od vetvi,aby voda mohla lepe odtekat a aby to i na pohled vypadalo esteticky. Pokud se tam projdete, je to hnusny pohled!
 69. dělejte něco s auty parkujícími v zákazech, zejména před přechody pro chodce
 70. Bylo by vhodné označit výjezd od obchodu jako hlavní, protože auta přijíždějící zpráva nejsou přes zaparkovaný auta vidět a hrozí kolize.
 71. Z podchodu vede kopec k přechodu. Děti rádi jezdí na kolech/koloběžkách/bruslích a občas nestíhají zabrzdit před přechodem. Auta v široké ulici jezdí rychle. Často slýchávám pískání pneumatik. Zpomalení pro auta nebo zábradlí pro zpomalení na chodníku by pomohlo bezpečnosti
 72. Prostor od kotelny po lávku, k autobusové zastávce Nušlova je otevřený do ulice Bucharova, která je velice hlučná. Uzavřít tento prostor tak, aby se odhlučnil, ale dalo se procházet k zastávce (vysokou stěnou př. jako u zastávky Bucharova a osazením stromů kolem kotelny). (V nejbližších bytech ul. Bucharova se při otevřeném okně nedá v noci nerušeně spát.)
 73. Západní město je hodně využíváno jako veřejné parkoviště pro dojíždějící za prací, kteří zde zaprakují a pak pokračují metrem a dále pak zde parkují zaměstnanci blízkých firem např. Vodafone a KB. Lidé co tu bydlí nemají šanci zaparkovat před svým domem.
 74. řidiči nerespektují přednost zprava
 75. neprobíhá úklid chodníku mezi zastávkou Archeologická a Píškova - v zimních měsících končí úklid sněhu u zastávek a mezi zastávkami nebývá prohrnuto
 76. Popis viz otázka č. 13
 77. Bylo by dobré oddělit pruhy pro cyklisty a pro chodce. Není příjemné se mačkat na jedné cestě a nevědět, kam uhnout. Obzvlášť ve frekventovaných časech se lidé vzájemně nepříjemně pletou.
 78. Chybejici cesta pres most podel koleji
 79. chtělo by se už rozhodnout, co s makcu pikcu- za me rozšířit park
 80. Zeleně je v této části poskromnu, žádná sezónní výsadba a ještě k tomu plno odpadků v zeleni.
 81. V keřích po cestě z polikliniky Lípa Dolů na ulici v Hurkach je neuvěřitelný bordel, chtělo by to celkově to místo upravit.
 82. Nesouhlasím s plánovanou hustou výstavbou na několika stávajících zelených místech po celé Praze 13
 83. Jak chcete resit parkování? Udelate stejnou pitomost jako ostatni MC a zavedete modre zony a nastvete uplne vsechny? Nebo začnete konecne z veřejných parkovišť budovat podzemní parkoviště? Mam takovy sen, ze na sidlistich jsou misto parkovist male parky a vsechna auta 2 patra pod zemi, silnice prujezdne a vse placene z dani. Doufám, ze jste se zasmáli:)
 84. Dalejský park je prima, chybí mu řešení odvodnění nebo vsakování dešťové vody.
 85. Prostor mezi OC Lužiny a stanicí metra Lužiny má špatný povrch, lidé zakopávají o nerovnou dlažbu.
 86. Nechápu vysazení jehličnanu na betonovém náměstíčku u OC Velká Ohrada - Albert vzhledem jak moc tady na Ohradě fouká vítr - snad nedoroste 50 metrů.
 87. Celý areál Paprsek u metra Stodůlky je v desolátním stavu a působí v této hezké a moderní části Prahy 13 nepatřičně. Okolí pivnice a kasina obzvláště ve večerních hodinách nepůsobí bezpečným dojmem a renovace tohoto veřejného prostoru by významně přispěla k revitalizaci okolí sídliště Stodůlky.
 88. Parkovani
 89. Napojeni chodníku z parku průchodem pod mostem směr Asuan a Prokopské údolí
 90. Ulice Petržílkova: soustavné nedodržování přednosti zprava. Vznik nebezpečných situací v celé ulici.
 91. Zlepšit okolí a cesty kolem retenční nádrže Asuán
 92. Velmi frekventovaný chodník od metra mezi lávkou pro pěší přes Jeremiášovu směrem na Velkou Ohradu (od lávky až po výškovou budovu Prague Towers) je v délce asi 100 m zcela bez osvětlení. Je to nepříjemné zvláště v zimě, velký pohyb lidí, dětí, a když je zhoršená schůdnost vlivem sněhu a ledu, je to i nebezpečné.
 93. naprostý nedostatek parkovacích míst, dlouhodobě neřešený a s blížící se výstavbou očividně neúnosný.
 94. Ve veřejném prostoru se zelení podél schodiště odpadky/nepořádek
 95. Ocenila bych lepší vybavení Dalejského parku - zejména hřiště pro děti a zprovoznění vodních prvků. Také by neškodilo, kdyby bylo možné tam někde udělat více stínu v létě.
 96. "Zelená vlna" na pateřní komunikaci ulice Jeremiášova je naprosto nefunkčni. Vyjma nočního provozu, kdy jsou v činnosti dymamicke semafory. Za celá léta se mi nepodařilo projet po Jeremiášové úsek od Velké Ohrady na Rozvadovskou spojku směrem na letistě Ruzyně na jeden zátah. Vždy jednou, dvakrát, ale i třikrát padne červené světlo na některé z křižovatek..... Zastavit, rozjet, přidat plyn, více zplodin. Kyž to jde v jiných částech Prahy, mělo by jít i zde. Děkuji za vaší pozornost k této problematice.
 97. Nelze s kocarkem dojit do prokopakeho udoly
 98. Chybi chodnik podel ulice pod hranici. Obchody, stezka ku parku.
 99. Chtělo by to více zeleně a možná nějaký vodní prvek
 100. Nerovnost chodníku + keře. Vozím zde maminku na invalidním vozíku a je velký problém tam projet! Buď se překlápí vozík, nebo se bojím abych jí ne nezranila větvemi z keře!
 101. Dalejský park - volně pobíhající psi v prostoru, kde je velké množství především dětí školního věku Centrální park - prostor okolo protékajícího potoka je v zanedbaném stavu, některá další místa a prostory zbytečně zarostlé náletovými dřevinami
 102. velký nárůst provozu, nedodržující omezení rychlosti
 103. Je zde chodník, který náhle končí a do dál do parku se dostanete po obyčejné stezce. Za sucha je vše v pořádku, ale za deště bláto. Mohla by se cesta třeba alespoň vysypat štěrkem :-)
 104. Tlumačovská u Lidla u Velké Ohrady.