Máte nějakou další připomínku nebo námět na zlepšení dopravy a bezpečnosti na území MČ Praha 13?

 1. Již se to nedá vrátit. Ale zločinné zplanýrování - vykácení Bellušovy ulice a její vyasfaltování. Dalo se vždy zaparkovat /i v noci/ na druhé straně domu /označeno/ Tam byla místa vždy. Tohle Vám /politické rozhodnutí bez ohledu na zeleň/ nikdy nezapomenu.
 2. V ulicích chybí policie
 3. Silnice ve špatném stavu
 4. Vyce zvýraznění přechodu pro chodce například reflexní barvou na vozovce a umístění optické psychologicke brzdy nikoliv však umístění klasického retardéru
 5. Parkování v ulici Zázvorkova je kdykoliv během pracovního týdne je katastrofa, o víkendech to samé. Nezáleží na denním čase, zaparkovat nejde jednoduše nikdy.
 6. Celkové zabezpečení dopravní situace po célé obci Třebonice. S d ětmi a starší lidé je to opravdu problém bezpečný pohyb!
 7. Radar schovaný uprostřed polí a keřů před vjezdem do obce nikoho opravdu nemotivuje ke zpomalení rychlosti. Proč je na takovém místě? Proč tu policie nikdy nechytala rychlé řidiče. Nemáme chodníky natož přechody,ale za tomáme obec plnou závodníků objíždějích okruh,které tu nikdo nechytá a nic je nezpomaluje.
 8. V souvislosti s chystaným rozšířením počtu pruhů na D0 padl návrh na zrušení výjezdu 23A resp. likvidaci přilehlého mostu. Podle dostupných informací si zadalo ŘSD studii, která by podpořila tento likvidační návrh řešení, i přes to že dotčené okolní obecní a městské úřady proti tomu vydaly záporné stanovisko. Kdybych nesledovala tuto problematiku, vůbec bych tyto informace neměla. Na radnici se totiž rozhoduje o nás, bez nás.
 9. Zmensit kruhovy objezd nebo zde zakazat parkovani! Neustale se to resi a je dost neprijemne videt vzdy zoufale hasice, kteri tudy neprojedou.
 10. Není zde možnost zaparkovat. Chtělo by to parkovací dům pod prostorem mezi Suchým Vršek, ale nepočítejte, že za to někdo bude platit. Daní platíme už dost.
 11. Cele Trebonice uz jsem to psala ale nic se tu nedeje hnus hnus hnusm
 12. Prijde se podivat a uvidite jak to tu vypada ji mo
 13. Nesmyslné cyklopruhy na Jeremiášově ulici. Díky nim jsou zúžené levé jízdní pruhy pro vozidla, která se do nich nevejdou a přesahují do druhého jízdního pruhu.
 14. Nejsou jasně vyznačená místa pro parkování resp. pro ne-parkování, vozidla pak často stojí "na chodníku" v místech, která mají sloužit pro požární techniku v případě požáru. Tato místa by měla být jasně vyznačena, aby už toto snížilo počet špatně parkujících, ale také dalo legitimitu lidem upozorňovat na špatné parkování, přivolání policie - a zejména zvýšení bezpečnosti v případě nutnosti protipožárního zásahu.
 15. Suchý Vršek, udělat jednosměrku.
 16. Vyřešte konečně parkování na Velké Ohradě!!! To už je do nebe volající. Povolíte postavit bytový dům, ale aby se postavil nový parkovací dům,to ne.... Kolem školy Janského až směrem do Kurzovy, je to úplně otřesné.... Nikdo to tu neřeší. Pár míst se vytvoří u Červeňanského a toť vše, ale druhá strana je úplně mrtvá, katastrofa.
 17. V ulici K Metru jedoucí směrem k ulici Na Radosti často nedají přednost zprava řidičům vyjíždějícím z ulice Do Zahrádek I. Doporučil bych na vozovku namalovat výstražný trojúhelník oznamující přednost zprava.
 18. dokončení radiály
 19. Rozvoj cyklistické infrastruktury, zejména smíšený provoz chodci x cyklisti (smíšená stezka, kde nejde vybudovat samostatná). Opravit chodníky a nájezdy mezi rondely, tak aby byly doppravdy bezbariérové a ne skoky. Např. pro vozíčkáře v současné době nevhodné. Tuto cestu zpevnit, jako mlatovpu cyklostezku...
 20. Vybudovat cyklostezku jako propojení Stodůlky - Tesco - Zličín, kde naváže na současné cykloopatření směr Zličín
 21. Vybudování cyklospojky Lužiny - Velká Ohrada (legalizace jízdy po chodníku a lávce, stezka pro chodce a cyklisty)
 22. Propadly levy jizdni pruh ve smeru z centra.
 23. ulice Tlumačovská: oprava silnice a rozšíření a revitalizace chodníku.
 24. Kuželkárnu zásobují nákladní vozy, které jezdí skrz park nepřiměřenou rychlostí. Na to množství zboží, co kuželkárna potřebuje, by stačilo osobní auto nebo použít rudl a parkovat v ulici K Zahrádkám
 25. Slibovaná Radlická radiála se stále nezačala stavět!
 26. tady se jezdí i 100km/h , dejte tam kameru. Je zde nadměrný hluk po celý den, člověk nemůže být ani na balkoně.
 27. Umisteni radaru na mereni rychlosti na ul. Mukarovskeho v blizkosti zastavky metra Luziny. Ridici casto nerespektuji max. povolenou rychlost na tomto miste s vysokym podilem chodcu.
 28. Na oznacenem miste vybudovat parkoviste pro obcany,kteri dale pokracuji metrem a tim by se uvolnila mista pro obcany bydlici na Praze 13!
 29. Na oznacenem miste vybudovat parkoviste pro obcany,kteri dale pokracuji metrem a tim by se uvolnila mista pro obcany bydlici na Praze 13!
 30. Urychlené dostavění Rozvadovské spojky!
 31. Rozhodně by bylo dobré se také zaměřit na stav sídliště Velká Ohrada. Při požáru nebo nějakého velkého problému se integrovaný systém nemůže dostat na místo včas přes zaparkovaná auta. Na místech, kde mají stát popelnice parkují auta a popelnice jsou vytlačovány do kruhových objezdů kde se nedá projet. Bylo by dobré klást větší důraz na svj a popelnice přidělat na řetěz na místo pro ně určené. Situace parkování na Velké ohradě je neřešitelná, ale nesmí se tolerovat na úkor bezpečnosti. Tzn. kruhové vjezdy musí být průjezdné pro bezpečnostní složky, popeláři jsou kolikrát nuceni popelnice vozit až 200m aby je vysypali, apod ...
 32. Propojit zas. bus 168 Nárožní s zas. Nová kolonie (174) směr Nové Butovice a opačně přes ulici K Vidouli. Jde o dostupnější spojení k poliklinice Lípa !!!
 33. ad. autobusové spojení. Toto již bylo požadováno před 2 lety přímo podnětem v kanc. starosty.
 34. Zde by bylo možné postavit parkovací dům.
 35. Stálé parkování dvou odtahových vozů s kterými nikdo nehne i 4 měsíce. Při zcela řídkém přeparkování je někdy jedno z nich i ve vedlejší ulici. Zabírají 6 parkovacích míst. Velké vozy služeb, např. popeláři, je objíždějí částečně po chodníku, kde praská asfalt a též se propadá. Místo spadá do obytné zóny.
 36. Bezkonkurenčně nejzbytečnější semafor v Praze. Bylo by x míst, kde by se semafor hodil, tady fakt ne. Totální nesmysl, dílo idiota.
 37. Častější úklid přírody, nejenom Central Park, ale i Vidoule (bežte se tam podívat, je to tam sama černá skládka a sídlo bezdomovců a nikdo to neřeší!!!) a okolí, ale i městské zeleně v blízkosti obydlí! Napriklad v okolí ulice Bucharova
 38. Ulice Za Hájčím Dvorcem by mohla být konečně vyasfaltovaná.
 39. Opravdu jsou nutné parkovací zóny pro rezidenty. Nebezpečně všude parkují velké, často zahraniční dodávky, není vůbec vidět při přecházení a pro vyjíždění. Už to všude vypadá jak na parkovišti nákladních automobilů. Mimopražští řidiči jezdí ráno i večer kolem domu a hledají místo, zvyšují hluk, provoz a nebezpečí
 40. Kovářova ulice začíná sloužit jako průjezdná zkratka ulice Jeremiášova od Mlejn nahoru kolem kostela směr Lýskova a naopak. Je zde velké množství rychle jdoucích aut v rezidenční zástavbě a v ulici, která na to není stavěná, zejména ve všední dny ve špičce. Je nutné navrhnout dopravní opatření ke zklidnění (zpomalovací prahy u přechodů, nebo jednosměnný provoz)
 41. Denodenně se tomuto místu vyhýbají lidé kvůli pochybným lidem (převážně ožralům), kteří močí kam se jim zachce a před kýmkoli a bezstarostně bez roušek celý den zevlují.
 42. Špatně nastavený semafor. Zbytečně zastavuje hlavní ulici na neúměrně dlouhou dobu. Bylo by dobré umístit kamery pro identifikaci čekajícího vozidla z garáží XXXLutz a protějšího obytného domu. Červená svítí na semaforu na hlavní silnici téměř pořád, přestože z vedlejších silnic žádná auta téměř nejezdí.
 43. dlouhodobé parkování naložených odtahových vozidel (minimálně 2) v jednosměrné ulici - zhoršená průjezdnost pro vetší vozy a vozy IZS
 44. V ulici K Fialce dlouhodobě parkující min dva odtahove vozy i s nalozenymi vozy. Je tak omezen průjezd v ulici a ztížené parkování.Parkování zaměstnanců administrativních budovy Somfy v přilehlých ulicích. V obousměrné části ulice není zachován prostor pro průjezd dvou vozidel.Situaci mírně zlepšilo zbudování parkoviště na travnaté ploše u budovy.Nicméně vzhledem k počtu parkujicich aut je během dne křižovatka nepřehledná. Celkově se domnívám ze ke zlepšení parkování pro rezidenty by přispělo zbudování velkých záchytných parkovišť nebo parkovacích domů pro mimopražské.
 45. možnost malého autobusu, který by objížděl VO, autobusová zastávka je pro staršího člověka či matku s dětmi daleko bod na mapě je omyl
 46. Zpřístupnění parkování na střeše pro všechny.
 47. Po stavbě cyklopruhů v ulici Jeremiášova jsem v nich za celý rok viděl maximálně 3 cyklisty. Nejsem si jist, jestli kvůli tomu bylo opravdu třeba zúžit jízdní pruh o půl metru.
 48. Zrušte cyklopruhy!!! Po namalování cyklopruhů na Bucharovu ulici se nedá vyhnout kanálům a musí se přejíždět oběma nápravami. Jen v úseku od křižovatky Bucharova x Petržílkova ke křižovatce Bucharova x Nárožní MUSÍTE přejet 25 kanálů - včera jsem to počítala.
 49. Vzhledem k častým tréninkům a prvoligovým zápasům hokejbalové ligy (mimochodem ten hluk je opravdu hrozný, stejně tak znečištění okolí ) - samozřejmě mimo covid-dobu, by bylo na uvážení omezit (zpoplatnit?) parkování hráčů a fanoušků.
 50. bez parkovaciho stani k bytu nema zamestnanec na britske ctvrti sanci zaparkovat. jsem oboji a vidim to, pokud mam nahodou zapujceno auto i pro sebe bez garazoveho stani. Poplatek za rezidentni stani jsem mela na mysli spise z pohledu zamestnance, pracujiciho zde. na kraj prahy jezdi spousta lidi ze stredoceskeho kraje, sami se budeme stehovat a dojizdeni bude nocni mura. Az omezi mista i u Ikea, asi budeme parkovat v hostivici nebo co...
 51. v podstatě celá Velká Ohrada má problém s parkováním
 52. dlouhodobě katastrofický stav silnice
 53. - tato křižovatka by si zasloužila kruhový objezd